SEO tekstų rašymas

SEO (angl. Search Engine Optimization) yra turinio rinkodaroje dažnai vartojamas terminas, reiškiantis paieškos optimizavimą.

 

Kas yra SEO?

Interneto puslapiuose patalpintas tekstas yra surandamas per paieškos sistemą, kuri veikia besivadovaudama paieškos algoritmais. Jūsų svetainė yra kaip knyga, kurią skaito paieškos sistemos išleisti robotai. Jie skanuoja jūsų turinį, kiekvieno puslapio kodą nuo viršaus iki apačios tol, kol suranda vidinę nuorodą iš kurios jie peršoka į kitą puslapį ir tęsia savo darbą.

Surinkę informaciją apie tai, kokį turinį pateikiate savo svetainėje, robotai grįžta į paieškos sistemos centrą. Ten jūsų svetainė yra pažymima kaip indeksuota, tai reiškia, kad jūsų turinys yra užfiksuotas sistemoje, tačiau nebūtinai bus pozicionuojamas pirmuosiuose paieškos puslapiuose.

Kam reikalingi SEO tekstai?

Paieškos optimizavimas padeda populiarinti jūsų svetainę. Nors optimizavimas yra skirtas parodyti paieškos sistemai, kad jūsų turinys yra aktualus, tikrieji teisėjai yra skaitytojai. Paieškos sistema fiksuoja paspaudimus paieškos rezultatų puslapyje, ji supranta, jei svetainėje esantis turinys yra vertingas arba atvirkščiai – nevertingas; jei interneto lankytojai paspaudžia ant jūsų svetainės, tačiau joje esantis turinys netenkina jų interesų ir jie iš jos išeina greitai arba neatlikę jokio veiksmo (angl. bounce rate), paieškos sistema fiksuoja tai kaip neigiamą reakciją ir (jei ji kartojasi) žemina jūsų poziciją paieškos rezultatų puslapyje.

 

SEO tekstų rašymas jūsų svetainėje yra turinio rinkodaros strategija, kuria mėginama atsakyti į skaitytojams aktualius klausimus, išspręsti jų problemas. Pasirenkama teksto tema yra susijusi su jūsų vykdoma veikla, produktu arba paslauga, nes jūs norite, kad SEO teksto skaitytojai, ateinantys į jūsų svetainę, iš tiesų ieškotų sprendimo būdų, kuriuos galite pateikti jūs (jūsų produktas ar siūloma paslauga).

 

Kokia turėtų būti SEO tekstų apimtis?

Kokybiški SEO tekstai įprastai turi apie 2000 žodžių. Tokios apimties užtenka paaiškinti problemos priežastis, pateikti sprendimo būdus ir atsakyti į susijusius klausimus, kurie gali kilti skaitytojams.